Ciekawostki
  • Strzeż się tych diet

    Lodowa

    Przekonuje, że schudniemy, jedząc wyłącznie lody, bo wapń odgrywa znaczącą rolę w spalaniu tłuszczu.

  • Dieta Lorda Byrona

    Ten król romantycznych poetów miał całkiem przyziemny problem. Obdarzony naturalną skłonnością do tycia całe życie walczył z nadwagą. Katując się drakońskimi dietami potrafił w kilka lat schudnąć ponad 30 kilo

  • Warto zobaczyć

Wizyt:
Dzisiaj: 0Wszystkich: 930289
Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowościach w odchudzaniu i dietach.
Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!

Ogranicz kalorie cz 2

Dobre i Złe kalorie » Ogranicz kalorie cz 2

 

Z czasem może nawet całkiem zastąpisz nim biały chleb. Ciemne pieczywo powoduje, że szybciej czujesz sytość i jest ono mniej kaloryczne, w dodatku pozwala zmniejszyć ilość złego cholesterolu w organizmie.

Produkty pełnoziarniste to nie tylko pieczywo, to również brązowy ryż, różnego rodzaju pełnoziarniste makarony, etc.

Nakładaj i jedz więcej warzyw

Nakładaj sobie na talerz więcej warzyw. W ten sposób zjesz ich podczas posiłku więcej i szybciej poczujesz sytość, dzięki czemu większa porcja ziemniaków stanie się zbyteczna, a z czasem może nie będziesz ich potrzebować przy każdym daniu. Duża ilość błonnika i wody zawartych w warzywach (oraz owocach) powodują, że najadasz się mniejszą ilością kalorii.

Unikaj tłustego mięsa i wędlin

Staraj się unikać tłustego mięsa, tłustych wędlin i bekonu. Przygotowuj kanapki z chudym mięsem, np. chudą szynką lub gotowanym kurczakiem. Dodawaj też więcej warzyw do kanapek i obiadów oraz unikaj używania majonezu oraz tłustych sosów. Dzięki temu znacznie zredukujesz ilość spożywanych dziennie kalorii.

Unikaj cukru i słodzonych napojów

Jeżeli zrezygnujesz ze słodzenia herbaty i kawy będziesz na prowadzeniu w walce z dodatkowymi kaloriami. Jeszcze lepiej będzie, kiedy ograniczysz picie słodzonych napoi, takich jak oranżady i słodzone napoje owocowe. Organizm nie czuje sytości po wypiciu napojów gazowanych, przez co w ciągu dnia można ich wypić całkiem sporo, a niestety wiele z tych napojów zawiera naprawdę duże ilości kalorii.

Ogranicz spożycie alkoholu

Podczas picia alkoholu staraj się wypijać szklankę wody lub szklankę nisko-słodzonego napoju bezalkoholowego po każdej szklance z napojem alkoholowym. Alkohol zawiera więcej kalorii niż zawiera protein i węglowodanów. Poza tym pobudza apetyt i powoduje, że zjadasz więcej niż zazwyczaj.

 

Google+